|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Biscuit, Cake, Pizza, Bread, Biscuit, Cake, Pizza, Bread, Commercial |
| Power Source: | Other, Other |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Commercial Industrial Planetary Professional Stainless Steel Food Mixer
| Model | FBT-10N |
| Packing Size | 640*470*890mm |
| Diameter,highly | 248*250mm |
| Bowl Volume | 10L |
| Dough Weight | 3.75~4kg |
| Flour:water | 1:0.5-0.6 |
| Motor | level(poles)0.6KW |
| Speed | 118/234/460(RPM) |
| MOQ | 1 SET |
| Pakage | Wooden frame |
| Package | Wooden frame |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Original | China |
| Logo | Accept Customization |
Multi-functional mixer that unlocks a variety of foods
Support various commercial kitchens
Packing: carton + foam.
This is a hot seller of our company, and the monthly output is more than 5000 units
Supports all kinds of state plug, voltage, power



Q1: How long is your Warranty?
Miss Hannah