|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Biscuit, Cake, Pizza, Bread, Commercial |
| Power Source: | Electric, Electric |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1. Improved new spiral and surface, Homogeneous mixing dough
2.Fast out of the dough, a large amount of dough stirring, user-friendly stirring, rapid molding, make the dough taste better
3. 0.85/1.5KW increased power, all copper motor, longer life, high energy low consumption
4. Upgraded non-magnetic stainless steel body, fingerprint proof, heavier
5. Our company has a large number of models, from 21L to 260L for your choice
| Model | BS30A |
| Dough Capacity | 12KG |
| Bowl Capacity | 35L |
| Mixing Speed | 150/200r/Min |
| Bowl Speed | 15/20r/Min |
| Volts | 220-240V/50Hz |
| Power | 0.85/1.5KW |
| Dimensions | 720*440*870mm |
| Paking Size | 960*540*1000mm |
| N/W | 97KG |
| G/W | 107KG |
| MOQ | 1 SET |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Original | China |
| Logo | Accept Customization |



Q1: How long is your Warranty?
Miss Hannah