|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Power Source: | Electric, Electric |
| Timing Device: | Other, Other |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1>computer board panel,grooved design,comfortable handle;
2>food grade non-stick surface coating,thicker stainless steel and cast iron made;
3>top and bottom two sides heating,which can improve working efficiency.
| Model | HEG-811T |
| Size | 305*400*210mm |
| N/W | 15kg |
| G/W | 15.5kg |
| Volts | 220V/50Hz |
| Power | 1.8KW |
| Material | Stainless Steel/Teflon |
| Temperature | 60-300 degrees |
| MOQ | 1 SET |
| Delivery | 7-10 days/10 SET |
| Place Of Original | China |
| Package | Carton Box |
| Logo | Accept Customization |
Heat insulation handle adopts heat resistant material, safe and harmless, concave and convex design style, so that the grip is more stable
Non-stick pan concave-convex frying plate
The plug and voltage can be customized for different countries and regions
Fried steak, chicken steak, bread and other food, whatever you like



Q1: How long is your Warranty?
Miss Hannah