|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Condition: | New |
| Customized: | Customized |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | FCS-162C |
| Size | 420*450*680mm |
| Colding power | 238W |
| Heating Power | 1012W |
| Function | Spraying/Stirring |
| Heating Temperature | 52-57°C |
| Capacity | 16L*2 |
| Material | Stainless Steel |
Thick stainless steel panel
Upgrade large capacity,Food is fast at the moment!
A variety of color customization, easy to match a variety of color drinks
Metal handle for easy operation and easy pouring of beverages
Feature
1. Automatic control
2. Stainless steel body
3. Hermetic compressor
4. Super strong tanks non-toxic Polycarbonate. Acid, alkali and low temperature resistant
5. Easy to use, easy to remove for cleaning, handles and dispense valve
6. Lower noise
7. High efficiency pump



Q1: How long is your Warranty?