|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Biscuit, Cake, Pizza, Bread, Commercial |
| Power Source: | Electric, Electric |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1. Improved new spiral and surface, Homogeneous mixing dough
2.Fast out of the dough, a large amount of dough stirring, user-friendly stirring, rapid molding, make the dough taste better
3. 1500W increased power, all copper motor, longer life, high energy low consumption
4. Upgraded non-magnetic stainless steel body, fingerprint proof, heavier
5. Our company has a large number of models, from 21L to 260L for your choice
| Model | HS100 |
| Dough Capacity | 40KG |
| Bowl Capacity | 100L |
| Mixing Speed | 150/200r/Min |
| Bowl Speed | 15/20r/Min |
| Volts | 220-240V/50Hz |
| Power | 5.25KW |
| Dimensions | 1080*730*1380mm |
| Paking Size | 1150*780*1570mm |
| N/W | 380KG |
| G/W | 400KG |
| MOQ | 1 SET |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | 1 Year |
| Place Of Original | China |
| Logo | Accept Customization |
Simple and clear operation panel, easy to operate, easy to understand



Q1: How long is your Warranty?
Miss Hannah